top of page
Soyut Şekilleri
ARCHLineXP_logo_Gray_1200px.png

ARCHLine.XP '22 Yenilikler

ARCHLine.XP 2022 - Daha Hızlı, Daha İyi Tasarım Yöntemi İçin

ARCHLine.XP 2022, BIM projesini kavramsal tasarımdan ayrıntılı belgelerle zengin verili 3D modele kadar baştan sona destekleme esnekliğine sahiptir. PBR (Physically Based Rendering) fotogerçekçi malzemeleri, yapay ışık renk sıcaklığı, Revit içe aktarma geliştirmeleri, Microsoft OneDrive bulut desteği ve PDF 3D dışa aktarma gibi en son teknolojilerle etkileyici bir sunum deneyimi oluşturabilirsiniz.

Eğimli ve değişken kalınlığa sahip Döşeme katmanları, Duvar katmanları ve fazlar, tamamen özelleştirilebilir Sürgülü kapılar, 2B ve 3B görünümlerde yeni hizalama özellikleri gibi hızlı ve etkili yöntemler tasarım doğruluğuna yardımcı olur.

ARCHLine.XP 2022'yi kullanarak daha fazla iş kazanın!

Arayüz 

Tasarım Merkezi yeni yerleşim düzeni

Yeni yerleşim düzeni, bir kategorideki tüm öğeleri aynı anda gösterir.

Açılış ekranı

İletişim kutusu, son açılan dosyalara, yeni projeye başlamaya ve çevrimiçi bilgi tabanına kolay erişim sağlar.

Durum çubuğu

Durum çubuğu, şeridi, araç çubuklarını ve panelleri gizleyerek çizim alanını büyütmek için yeni bir Temiz Ekran seçeneği içerir.

Görünüm sekmeleri

Görünüm sekmeleri, minimum alanda tüm görünümlere erişim sağlar.

ARCHLine.XP'de oturum açın

ARCHLine.XP'yi her yerden kullanmak için oturum açın. ARCHLine.XP ile ilişkilendirdiğiniz iş veya okul hesabınızla kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. ARCHLine.XP, oturum açtığınız sürece etkin durumda kalır.

Kalan günler

ARCHLine.XP’nin deneme sürümünü, abonelik türünü yada ücretsiz kullanıyorsanız, deneme/abonelik/ücretsiz sürümünüzde kalan gün sayısını sağ üst köşede görüntüler.İki kaplamalı ARCHLine.XP LT sürümü

ARCHLine.XP LT sürümü, iki tür Şerit menü düzeni sağlar: Klasik, AutoCAD LT veya ZWCAD/GStar kullanıcıları için daha tanıdık olabilir.

Klasik düzen:ARCHLine.XP düzeni:Mimari özellikler:

Revit içe aktarma için genişletilmiş yetenekler 

Revit’ten(.rvt) ARCHLine.XP’ye içe aktarma işlevinin geliştirilmesi sonucunda, en önemli mimari öğeler türlerini ve özelliklerini korur.  ARCHLine.XP’de duvar, döşeme, kolon, kiriş de aynı tipte ve aynı özelliklere sahip elemanlar olarak görünür.

Kapı Sihirbazında kayar kapılar oluşturma

Kapı Sihirbazı komutunu kullanarak özel kayar kapılar oluşturmak mümkündür . Yeni seçeneklerle duvar önünde ve duvar içinde hareketli sürgülü kapılar da yapabilirsiniz.Merdiven sahanlığı kalınlık değişimi

ARCHLine.XP, merdivenlerin sahanlık kalınlığı için varsayılan değeri otomatik olarak hesaplar. Ancak, farklı bir değer girerek kalınlık değerini geçersiz kılmak mümkündür.Merdiven basamaklarının grafik listesi

Merdiven basamakları kesim listesi, parça yerleşiminde yardımcı olabilir, temel boyutları onaylayabilir ve boyutlandırma ihtiyaçlarını tahmin edebilir.


Eğimli ve değişken kalınlıklı döşeme

ARCHline.XP, örneğin drenaj için bir çimento tabakasıyla doğal bir eğimin de oluşturulması gereken bir kaldırım veya balkon gibi eğimi belirlemenin yeni bir yolunu sunar.Duvar katmanları ve aşamaları

Farklı duvar katmanlarına farklı aşamalar uygulayarak duvarın görünümünü tamamen özelleştirebilirsiniz.Malzemeli yol kesiti profili

Yol bölümünün farklı kısımları için farklı malzemeler belirleyebilirsiniz (örn. kaldırım, yeşil alan, yol vb.). Bu yeni özellik, arazide daha sonra değişiklik yapmak zorunda kalmadan daha karmaşık ve gerçeğe yakın yollar oluşturmanıza olanak tanır.

Düzenlenebilir çatı işaretleri

Çatı referans işaretçilerinde çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Yeni işaretçiler çatıyı doğrudan düzenlemeye yardımcı olur:

Tek çatı eğimi

Ana eğim R =

Çıkıntı L =Temel özellikleri:

3B PDF dosyalarını dışa aktarma 3B modelleri, belgelerdeki en popüler dosya biçimi olan PDF'lere kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Standart Adobe Reader kontrollerini kullanarak her bölümün dönüşünü, büyütmesini, oluşturma modunu, aydınlatmasını, arka plan rengini ve görünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Geçici çizgi kesişim noktaları arasında tek seferde boyutların oluşturulması

Program, geçici bir çizgi çizerek, çizgi ile çizim öğelerinin kesiştiği nokta arasında ölçüler oluşturur.

Öğeleri 2B ve 3B görünümlerde hizalama

Şimdiye kadarki manuel çözüm çok zaman alıyor ve doğru değil. Nesnelerin tam konumunu saniyeler içinde belirtmek için H

hizalama aracını kullanın. Bu araç, nesneleri istediğiniz gibi sıralamak için çeşitli seçenekler sunar. Hem 2B hem de 3B görünümlerde kullanılabilir.

Eşit mesafeler

Tasarımda, elemanların genellikle eşit aralıklarla yerleştirilmesi gerekir. Bu komut, boşluğu seçili öğeler arasında doğru şekilde bölmenize yardımcı olur.Çoklu kopyalamada yeni seçenekler

ARCHLine.XP, seçilen öğelerin bir eksen boyunca (X, Y veya Z'ye kilitle) ve bir yol boyunca birden fazla şekilde kopyalanmasını destekler.

Proje temizleyici

Proje dosyalarının boyutunu azaltmak için basit ve etkili bir araçtır. Tüm gereksiz ve istenmeyen öğeleri projenizden tek adımda kaldırabilirsiniz. Bu araç, projeye eklenen tüm dosyaları, nesneleri, stilleri vb. yönetir.

Microsoft OneDrive bulut desteği

ARCHLine.XP 2022'den itibaren, hem bulut depolama hizmeti Google Drive'ı hem de OneDrive'ı destekler. 

Arsa düzeni

Arsa düzeninde yeni seçenekler - birden fazla binayı zemin ve duvar dolgu düzeniyle kontrol edin.

Özel yazdırma ayarı: Ters

Bazı yazdırma aygıtlarında kenar boşlukları üstte ve altta farklıdır, bu nedenle çizimi ters çevirmeniz gerekebilir. "Baş aşağı" seçeneği yazdırılabilir alanı yansıtır.İç Tasarım Özellikleri:

PBR Malzemeleri

Daha iyi malzemeleri görüntülemek için tamamen yeni bir malzeme kaynağı mevcuttur. PBR malzemeleri gerçekçiliğe yeni bir dünya açar. PBR malzemeleri gerçekçiliğe yeni bir dünya açar. PBR (Physically Based Rendering), Fiziksel Temelli Görselleştirme anlamına gelir ve mevcut malzemeleri tüm aydınlatma koşullarında mümkün olduğunca gerçekçi bir şekilde simüle etmeye olanak tanır.PBR malzemeleri ve ışıklarda sıcak renk sıcaklığı ile bir kahve dükkanının iç kısmının oluşturulması - PBR malzemesine sahip, pürüzlülük ve yansıma için ayrıntılı doku kanallarına sahip yalnızca düz bir yüzey olan paslı metal dekoratif duvarın değişkenliğini fark edebilirsiniz.


Renk sıcaklığı

Ayrıca yapay ışıkta bir renk sıcaklığı belirleyebilirsiniz. Işık sıcaklığını ayarlayarak ışığın rengini değiştirmekten çok daha gerçekçi bir etki elde edebilirsiniz. Günümüz ampullerinden gelen ışığı simüle etmek için renk sıcaklığı 1000 K ile 10000 K arasında ayarlanabilir.Işıklarla özel tavan oluşturma

Asma tavan, modern ev tasarımındaki en karmaşık unsurlardan biridir. Gizli LED aydınlatmayı yerleştirmek için girintiler ve eklentiler ekleyerek tavanınızın görünümünü tamamen özelleştirebilirsiniz.Parça numaralarıyla kabin parçalaması

Numaralandırılmış kabinetlerin otomatik olarak oluşturulmuş patlatılmış görünümünü yerleştirebilirsiniz .Kabin açılış animasyonu

Dolap animasyonu, dolap açılış yönlerini gösterir. Animasyon, çarpışmaları algılamak ve önlemek için tasarlanmıştır.
ARCHLineXP_logo_white_blue_GatewayBIM.png

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

  • Youtube
  • LinkedIn
  • Instagram

Kızılırmak Mah. 1443.Cad
1071 Usta Plaza No: 25B/8 Çankaya/ANKARA

bottom of page