top of page
Soyut Şekilleri
ARCHLineXP_logo_Gray_1200px.png

Yeni Render Motoru

‘’Render, modelinize mükemmel bir görselleştirme vermenin en iyi yoludur."

ARCHLine.XP 2023'ün yeni render modülü, fotogerçekçi işlemeler oluşturmak için basit ve hızlı bir çözüm sunar. Mimari ve iç mimari proje ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir.

Ambiyans perdeleme, gölgeler ve şeffaflık gibi gelişmiş gölgeleme efektleri de sahnelerdeki ince ayrıntıları ortaya çıkarır.

Ayarlar açısından, «Low (Q1), Medium (Q2) ve Custom (Qx)" seviyeleri, birkaç adımda en kaliteli görüntüyü oluşturmanıza olanak tanır.

Render ayarlarını yapmak kolaydır ve render almak hızlıdır.İleri düzey kullanıcılar veya yeni başlayanlar, herkes alışkanlıklarına, teknik bilgilerine veya tercihlerine göre kullanabilir.Son teknoloji görselleştirme özellikleri:

Küresel aydınlatma

Render, fiziksel tabanlı malzemelerle fotogerçekçi küresel aydınlatmayı etkileşimli olarak oluşturabilen bir yol izleyici içerir.

Render işlemini istediğiniz zaman durdurun

Sonuçtan memnun olduğunuzda render işlemini durdurabilirsiniz. Denoiser modülü, işleme tamamlanmadan önce tüm sahneyi parazit görünümden arındırır.Render Ayarları

Varsayılan ayarlar

Renderı gerçek zamanlı olarak önizleyin: Projedeki değişiklikler Render tarafından izlenir ve görüntü otomatik olarak yeniden oluşturulur.

Q1 - Hızlı, yalnızca güneş ışığındaki görüntü: Bu ayarın az sayıda ışık kaynağı olduğunda kullanılması önerilir, Basit aydınlatma koşullarında yüksek kaliteli fotoğraflar çeker.

S2 - Daha temiz, daha kaliteli görüntü: Karmaşık ışıklı sahneleri işleme ayarı, birden fazla ışık kaynağıyla aydınlatılan bir alanda yüksek kaliteli bir görüntü üretir.

Qx - Özel ayarlar: Ayarlar kullanıcının ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir, değerler ışık kaynaklarının sayısına ve modelin karmaşıklığına göre ayrı ayrı belirlenebilir.

Piksel başına örnekler

Render motorunun sahneyi piksel başına örneklemek için kullandığı ışık ışınlarının sayısını kontrol eder.

Artan Piksel Örnekleri, daha temiz ve daha kaliteli bir görüntü sağlar.

Öneri:

Higher value ( > =10): karmaşık aydınlatma, ince dokular içeren son sahneler için kullanışlıdır.

Lower value (< 5): yalnızca güneş ışığı alan dış sahneler veya hızlı sahnelerin ön izlemesi için kullanışlıdır.

Render geçiş sayısı

Her geçiş, piksel başına bir kenar yumuşatma ve ışık örneklemesi gerçekleştirir. Render geçiş sayısını artırmak, render alma süresini artırırken aynı zamanda her geçişte görüntünün kalitesini de artırır.

Gerekli geçiş sayısı büyük ölçüde işlenmekte olan sahnenin türüne bağlıdır.

Öneri:

Higher sampling settings ( > 10): Karmaşık aydınlatmalı sahneler için kullanışlıdır.

Lower sampling settings (< 10): Ayrıntılı geometri, ince dokular gerektiren, karmaşık aydınlatma içermeyen sahneler için kullanışlıdır.

Parazit önleyici (Denoiser)

Parazit önleyici modül, render işlemi tamamlanmadan önce tüm sahneyi parazitten arındırır. Modül, görüntünün render işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak çalışır ve parazitin olduğu bölgeleri yumuşatır.

Render işlemi %50'ye ulaşmadan durdurulduğunda parazit önleyici filtresi kapatılabilir. Render işlemini durdurduğunuzda, parazit önleyiciyi uygulamak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu açılır. Eğer HAYIR'ı seçerseniz parazit önleme işlemi iptal olur.

Daha keskin ayrıntılar

Paraziti azaltın ve işleme görüntünüzde daha keskin ayrıntılar elde edin. Ayrıntıları kurtarırken ve geliştirirken görüntü parazitini ortadan kaldırır.

Renderı istediğiniz zaman durdurun: Sonuçtan memnun olduğunuzda render işlemini durdurabilirsiniz. Denoiser modülü, işleme tamamlanmadan önce tüm sahneyi parazitten arındırır.Farklı render ayarları için örnekler

Yalnızca doğal (dış mekan) ışıkla render alın.Q1 render kalitesi:

Sahnede doğal (dış mekan) ve yapay (iç mekan) ışıklar eşit olarak vurgulanır, bu nedenle yüzeylerin aydınlatması diğer ayarlardaki kadar belirgin değildir.Q2 render kalitesi:

Doğal (dış mekan) ışıklar daha az baskınken, yapay (iç mekan) ışıklar daha belirgindir ve yüzeyleri daha iyi aydınlatır.Qx render kalitesi (Piksel başına örnek: 5, Render geçiş sayısı: 5):

Doğal (dış mekan) ışıklar da sahnede belirgin bir şekilde yer alırken, yapay (iç mekan) ışıklar da yüzeyleri daha ayrıntılı bir şekilde aydınlatır.Qx render kalitesi (Piksel başına örnek: 25, Render geçiş sayısı: 5):

Doğal (dış mekan) ışıklar, yapay (iç mekan) ışıklardan daha az baskındır. Işıklar daha gerçekçi, sahne önceki ayara göre daha parlak.Qx render kalitesi (Piksel başına örnek: 50, Render geçiş sayısı: 5):

Doğal (dış mekan) ışıklar daha karakterli ve keskinken, yapay (iç mekan) ışıklar önceki ayarlara göre en gerçekçi sonucu veriyor.Qx render kalitesi (Piksel başına örnek: 5, Render geçiş sayısı: 25):

Doğal (dış mekan) ışıklar, işlemeye hakimken, yapay (iç mekan) ışıklar ayrıntılı ve gerçekçidir.Qx render kalitesi (Piksel başına örnek: 5, Render geçiş sayısı: 50):

Doğal (dış mekan) ışıklar daha az baskınken, yapay (iç mekan) ışıklar önceki ayara göre daha ayrıntılı ve sahne daha parlak.
ARCHLineXP_logo_white_blue_GatewayBIM.png

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

  • Youtube
  • LinkedIn
  • Instagram

Kızılırmak Mah. 1443.Cad
1071 Usta Plaza No: 25B/8 Çankaya/ANKARA

bottom of page