top of page
Modern yapı
Archline_PROFESSIONAL.png

İ Ç   M İ M A R İ   T A S A R I M   A R A Ç L A R I

Sallak_Andrea_ARCHLineXP_2023_Render_Receptionroom.jpg

Tasarım Esasları

 

Belirli bir örnekle başlarsak; Müşteriden tarayıcıdan taranmış, elle çizilmiş bir kat planı gelir ve bunu oturma odasını tasarlamak için kullanmanız gerekiyordur ya da iyi durumda, çizimi DWG’de alırsınız, bunun üzerinde çalışması daha kolaydır. İlk olarak, kat planını raster görüntü olarak içe aktarırsınız ve ardından bilinen bir uzunluğa göre doğru ölçeği ayarlarsınız. Planlamanın başladığı yer burasıdır.

 

Duvar parametrelerini ayarlar ve çizime göre yerleştirirsiniz. İlk duvar 3B penceresinde hemen görünür olacaktır. Sonra en muhteşem kısım geliyor: oda sihirbazını (Room Maker) kullanmak.

Oda Yapıcı (Room Maker)

Oda bazlı kompakt tasarım yöntemi; çalışma süresini büyük ölçüde kısaltır ve odanızı saniyeler içinde döşemenize yardımcı olur. Sadece birkaç tıklama ile kapıları, pencereleri yerleştirebilir, duvarın rengini ve zemin kaplamasını ayarlayabilirsiniz.

 

Odanın atmosferini değiştirmek için pencerelere perde ekleyebilir, aydınlatmaları yerleştirebilirsiniz. Eğer duvarlara duvar kağıdı eklemek isterseniz, üreticilerin materyallerini indirebileceğiniz "Showroom" işlevini kullanabilirsiniz.

Sipos_Anett_ARCHLineXP_2023_Render_1.jpg
Pal_Zsuzsa_ARCHLineXP_2023_Render_QX_28_33p.jpg

Aydınlatma

Aydınlatma, her mekanın havasını değiştirir. Bir mekana doğru aydınlatma uygulandığında mekan daha konforlu ve rahat görünür. Doğal veya yapay aydınlatmanın kullanılması, bir odanın genel görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Mekana uyguladığınız aydınlatmaların parlaklığını değiştirebilir veya hızlı bir şekilde aydınlatma varyasyonları oluşturabilirsiniz. Gelişmiş iş akışı teknikleri, aydınlatmanın ARCHLine.XP'de görselleştirilmesine yardımcı olur.

Panjur ve Perdeler

Perdeler ve jaluziler için parametrik modül, panjurları herhangi bir projeye hızlı ve kolay bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Gerçekçi perdeler, Roma perdeleri, Jaluziler kullanarak mekanın daha konforlu görünmesini sağlayın. 

Fias-Berta_ARCHLineXP_2023_Render.jpg
harosi-krisztina-doyldesign-roisinkieranhouse-52.jpg

Karo Modülü

 

Karo modülünde kullanıcı tarafından oluşturulan şekillerin yanı sıra altıgen, balıksırtı, üçgen, balık kılçığı ve daha pek çok seramik şeklinin kullanımına izin veren, seramik ve panellerin yerleşimini tasarlamak için sezgisel bir araçtır.

Dekoratif Alçı-Sıva Kalıp

 

Dekoratif alçı-sıva kalıpları oluşturmak için kapsamlı bir modüldür. Parametrelendirme özelliği sayesinde, karmaşık projeler yaratmada çok fazla esneklik sağlar. Herhangi bir profile bağlı kalmadan, projedeki tüm odalara hızlı bir şekilde otomatik olarak dekoratif şeritler ekleyebilirsiniz.

Aranyi_Klaudia_ARCHLineXP_2023_Render_Bedroom.jpg
Moodboard-halo-1.jpg

İlham Panosu (Mood Board)


Yapacağınız projeniz ile ilgili görsel özelliklerini anlatmak için ilham panonuzu(mood board) oluşturabilirsiniz. Projenizin ilk aşamalarında göz alıcı bir tasarım derlemesiyle sunumlarınızı hızlandırın ve ilgi çekici hale getirin.

ARCHLineXP_logo_white_blue_GatewayBIM.png

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

  • Youtube
  • LinkedIn
  • Instagram

Kızılırmak Mah. 1443.Cad
1071 Usta Plaza No: 25B/8 Çankaya/ANKARA

bottom of page