top of page

Örnek Çalışma: İsviçre Stili İç Mekan Tasarımı

Modelleme ve render: Krisztina Hárosi

Bu tasarım anlayışı, minimalizmin doğal sıcaklıkla mükemmel uyum içinde olduğu bir alan yaratır. Prensipleri, tasarım sürecinde hem pratikliği hem de güzelliği göz önünde bulundurarak, her öğeye amacını ve yerini vererek işlevsellik ve estetiği dengeler.

Bu tarzın ayırt edici özelliklerinden biri de oturma odasında mükemmel bir şekilde örneklenen düz ve net çizgilerin kullanılmasıdır. Beyaz ve grinin zarif kontrastının hakim olduğu duvarlarda daha ferah ve aydınlık bir atmosfer yaratılmaktadır. Mobilya ve dekorasyonlar net çizgiler ve minimalist formlarla karakterize edilmiştir.

Ancak ahşap elemanların kullanılması daha sıcak ve uyumlu bir atmosfere katkıda bulunmaktadır. Ahşabın varlığı, minimalist estetiği korurken mekana doğal bir sıcaklık ve samimiyet getirmektedir.

Yatak odası aynı zamanda modernlik ve zarafet duygusu taşıyan tavandan tabana kapılarla uyumlu bir bütünlük oluşturuyor. Bronz vurguların kullanılması mekanın modern görünümünü daha da arttırır.

İsviçre minimal tarzında düzen de büyük önem taşıyor. Denge oluşturmak için sade ve modern mobilyalar odaya simetrik olarak yerleştirilmiştir. Aksesuarlar ve dekorasyonlar minimum düzeyde tutulmuş, genellikle tek renkli veya doğal renklerde görünmektedir. Düzenli alan ve minimalist mobilyalar, benzersiz şekilli lambalar veya özel tasarım öğeleri gibi iç tasarım ayrıntılarının vurgulanmasına olanak tanır.
Comentarios


EĞİTİM ve DESTEK

İLETİŞİM

Online Eğitim

Mimari Tasarım Eğitimleri

İç Mimari Tasarım Eğitimleri

Webinar

Teknik Destek

İLETİŞİM

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

3D Modelleme | 3B Modelleme | Yapı Modelleme
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

BLOG

ADRES

Cevizlidere Mah.
Ceyhun Atuf Kansu Cad.
No: 147/C Çankaya/ANKARA

bottom of page