top of page

Örnek Çalışma: İsviçre'de Minimalist Konut

Modelleme ve render: Krisztina HárosiMimaride minimalizm, aşırı dekorasyon ve detayları reddeden, temiz, akıcı formları ve işlevselliği vurgulayan bir harekettir. İsviçre minimalizmi genellikle binayı çevresiyle uyumlu bir şekilde harmanlamayı amaçlayan organik mimariyle iç içe geçmektedir. Organik mimaride binalar, doğal manzaraları ve çevresel unsurları tasarıma dahil ederek doğayla zarif bir şekilde bütünleşir. Tasarımda mimari ve doğanın uyumu ön plandadır ve bu hem prensiplerde hem de malzemelerde açıkça görülmektedir. Tasarımcı, cam balkonları ahşap çıtalarla süsleyerek onlara benzersiz ve zarif bir görünüm kazandırmıştır. Doğal ahşap ve modern camın uyumlu birleşimi, bina ile doğa arasında bir denge yaratıyor. Cam yüzeyler doğal ışığın dairelere akmasını sağlayarak parlaklık ve ferahlık yaratırken, doğal ahşap sıcaklık ve organik nitelikler getirmektedir.


Binanın iç tasarımı da sadelik ve işlevselliğe vurgu yapıyor. Binada herkesin ideal evini bulmasını sağlamak için çeşitli büyüklüklerde 12 daire bulunmaktadır. Zarif, modern ve işlevsel bir bina yaratmak için planlama ve tasarım sürecinde detaylara önem verilmiştir.

İç mekanlar minimalist tarzda tasarlanmış, alan kullanımı ve sadelik ön planda tutulmuştur. Renk paleti de minimalisttir; genellikle huzur ve temizliği daha da artıran doğal, nötr tonları tercih eder. İsviçre minimalist tarzı sadelikte yatıyor, ancak bu onun sıkıcı veya katı hale geldiği anlamına gelmiyor. Tam tersine huzur, uyum ve işlevsellik yayan bir ortam sağlamaktadır.

Comments


EĞİTİM ve DESTEK

İLETİŞİM

Online Eğitim

Mimari Tasarım Eğitimleri

İç Mimari Tasarım Eğitimleri

Webinar

Teknik Destek

İLETİŞİM

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

3D Modelleme | 3B Modelleme | Yapı Modelleme
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

BLOG

ADRES

Cevizlidere Mah.
Ceyhun Atuf Kansu Cad.
No: 147/C Çankaya/ANKARA

bottom of page