top of page

Örnek Çalışma: Modern Bir Oturma Odası

Mart Ayının Fotoğrafı ödülünün kazananı Tóth, ARCHLine.XP ile yarattığı tasarımını sunuyor.

Tasarım: Toth Adrienn

www.studiotrendinterior.com


Adrienn Tóth;

Seyahat yönetimi alanında neredeyse on yıllık tecrübemle daha da yaratıcı olmak istedim ve bu nedenle iç tasarım alanında diploma almaya karar verdim. Eğitimimin son döneminde StudioTrend Interior ekibine katıldım ve o günden bu yana Eva Ferenczi ile çalışıyorum. Gençlik enerjisi ile 20 yılı aşkın mesleki tecrübenin birleşimi, ortak girişimimizi bir bütün haline getiriyor. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, en son trendleri dikkate alarak ve konaklama, ofis, restoran, wellness, showroom, salon, mağaza ne olursa olsun kaliteli ürünlerle çalışarak sofistike iç mekanlar tasarlamak ve yenilemektir.

Proje:

Projemiz küçük bir aile evinin oturma odasını baz aldı. Fikir, pratik, konforlu ve tasarım ev hissi verecek modern, modaya uygun, şık bir merkezi mekan yaratmaktı.

Yuvarlatılmış, kavisli şekiller ve düz konturlar, tavan aydınlatma armatürleri ve armatürleri arasında geçiş yapıyor. Beyazın yanı sıra siyah renk de fazla müdahaleci olmayıp odaya hakimdir. Sıcak kahverengi tonları ve ahşap kaplamalar rahat bir dokunuş katıyor; biraz beyaz da iltifat olarak.

Okuma köşesi önemli bir husustu. Mermer motifli benzersiz dekoratif duvar resmi, bu küçük köşeyi dinlenmeye davet ediyor. Ceviz mobilya panelleri beyaz kutuları gizleyerek dolabı benzersiz kılıyor ve yanındaki büyük ayna alanı genişletiyor. Aynalı duvar yüzeyinin altındaki yüzen ahşap şerit, kitap okumak için oturma minderleri de sunuyor.

Ev, tavandan sarkan şömineyle sıcak tutuluyor; zarif şekli göz alıcı bir özellik. TV'nin arka paneli modaya uygun ahşap çıtalardan yapılmıştır. Okuma köşesi mobilyalarının koyu renkli ahşap damarları, sehpanın ön ve üst kısmı boyunca uzanan raflarda da yankılanıyor. Tezgah altına rahatça gizlenebilen pufların beyaz rengi, köşe kanepenin kırık beyaz tonuyla uyum sağlıyor. Sehpanın beyazı, ortasında yumuşak tüylü kahverengi bir halının bulunduğu alanla mükemmel bir uyum sağlıyor.


Comments


EĞİTİM ve DESTEK

İLETİŞİM

Online Eğitim

Mimari Tasarım Eğitimleri

İç Mimari Tasarım Eğitimleri

Webinar

Teknik Destek

İLETİŞİM

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

3D Modelleme | 3B Modelleme | Yapı Modelleme
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

BLOG

ADRES

Cevizlidere Mah.
Ceyhun Atuf Kansu Cad.
No: 147/C Çankaya/ANKARA

bottom of page