top of page

Panorama360 Nasıl Oluşturulur?

ARCHLine.XP'de Panorama 360 araçlarıyla müşterilerinizin özgürce keşfedebileceği bir sanal tur oluşturabilirsiniz.1. Kamera yerleştirme İlk adım, planın görüntülenebileceği kameraları yerleştirmektir. Kat planında yer alan kamera sembolünün merceği, o sanal noktaya girdiğimizde kameranın nereye bakacağını gösterir. Kamerayı döndürerek bunu değiştirebilirsiniz. Set up perspective view command komutu , kameradan görünümü kontrol etmenize olanak sağlar.


2. Kamera bağlantı noktalarının yerleştirilmesi İkinci adım olarak, kameraları birbirine bağlamak için aralarına noktalar yerleştirmemiz gerekiyor. Her iki bağlı kameradan da görülebilecekler ve panoramayı görüntülerken ikisi arasında geçiş yapabileceğiz.


3. Panoramadaki bilgi noktaları Gerekirse ve sanal tarama bilgilerinin içeriğini genişletmek istiyorsak, plan üzerinde bilgi noktaları yerleştirme imkanımız vardır. Bunlar, izleyicileri web sayfasına yönlendiren veya akıcı yorum işlevi gören bağlantıları içerebilir. Bu noktalar her zaman panoramayı görmek istediğiniz kameraya eklenmelidir.

4. Taslak modunda panorama İki kalitede sanal tarama oluşturabiliriz. Birincisi, birkaç saniyede tamamlanan ve neredeyse anında görüntülenebilen eskiz kalitesidir. Tüm kameraların birbirine bağlı olup olmadığını görmek için hızlı bir testi test edebileceğimiz, istenilen görünümden uygun bilgi noktalarını görebileceğimiz vb. için, her panorama için ilk önce bunu oluşturmaya değer. Dakikalarca, hatta bir dakika bile beklemeden. Sonuçta cihazın tarayıcısında açabileceğiniz bir .html dosyası ortaya çıkar.5. Render kalitesinde panorama Son adım, render kalitesinde nihai bir panorama oluşturmaktır. 360 derecelik bir sanal tur oluşturmak için program, her kameradan 6 adet render görüntü üretir ve ardından bunları küre panoraması olarak birleştirir. Nihai sonuçta müşteriler aynı taslak kalitesinde panoramada olduğu gibi etraflarına da bakabilirler, ancak bu durumda programın yansımaları ve ışık efektlerini de hesaplaması gerekeceğinden, üretilmesi çok daha uzun sürecektir. Bu panoramanın daha gerçekçi bir etkiye sahip olmasının nedeni budur.

6. VR gözlük kullanımı Panoramaların keyfini sadece monitörünüzün ekranında değil, akıllı telefon yardımıyla VR gözlük bile kullanabilirsiniz. Bu durumda, bu dosya formatının desteklediği iki lens modunu etkinleştirebilir, böylece kendinizi gerçekten odanın ortasındaymış gibi hissedebilirsiniz.


Makalemiz panorama oluşturmanın kısa bir özetidir. Daha fazla ayrıntıyla ilgileniyorsanız konuyla ilgili ücretsiz videolarımızı izleyin.

Comments


EĞİTİM ve DESTEK

İLETİŞİM

Online Eğitim

Mimari Tasarım Eğitimleri

İç Mimari Tasarım Eğitimleri

Webinar

Teknik Destek

İLETİŞİM

+90 533 220 09 25
info@archlinexp.com.tr

3D Modelleme | 3B Modelleme | Yapı Modelleme
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

BLOG

ADRES

Cevizlidere Mah.
Ceyhun Atuf Kansu Cad.
No: 147/C Çankaya/ANKARA

bottom of page